Rosta Erzsébet weboldala


Kedves Erzsébet, a bal és jobb kezem középső ujjperceinek a közepét - kivéve a hüvelykujjakat - vízszintes vonalak szelik át. Igaz a balokon halványabbak, de a kisujjon és a jobb kezemen olyan erősek, mint a "hajlatokban". Akiknek mutatom, mindenki azt hiszi, ott is hajlanak az ujjaim. Kerestem már nagyon sok helyen a vonalakra a választ, de nem találtam. Az Ön könyvében is néztem, de sajnos nem sok sikerrel. Ha tudna nekem segíteni, akkor kérném, hogy válaszoljon!
Üdvözlettel: GM


Kedves M!

A kezed nem hazudik című könyvemben részletesen írok az ujjakon futó vertikális vonalakról a Hosszanti vonalak az ujjakon című részben. "Él egy olyan feltételezés, miszerint az ujjak végén áramlik a testbe az elektromágneses, kozmikus sugárzás. Ebből következik, hogy a vertikális vonalak az előnyösek, mert kitűnően vezetik az elektromosságot."

A hagyományos kínai gyógyászatban a hüvelykujj első és  második percén megjelenő rendezetlen, kusza vonalak a fejjel kapcsolatos betegségek veszélyét vetítik előre. A mutatóujj ujjpercein összevissza futó vonalak gyakran arra utalnak, hogy a májfunkció rossz, és egyidejűleg jelzik, hogy az emésztőrendszer sem működik megfelelően. Mivel a középső ujj fejlettsége a szív és a keringési rendszer egészségi körülményeivel kapcsolatos, a rajta futó horizontális vonalak erről árulkodnak. A gyűrűsujj erőteljes mivolta a testnek, mint egésznek az egészségi állapotával van szoros kapcsolatban. A gyűrűsujj tőpercén lévő vonalak összevisszasága ugyancsak gyenge egészségi állapotot mutat, míg a tőpercen látható jó rajzolatú vonalak a jó egészség jelei. A kisujj milyenségéből az emésztőrendszer állapotára lehet következtetni. A kisujjpercek vonalainak rendellenessége, gyenge fizikai adottságokra utal, ráadásul többnyire örökletes.

Persze az előbbiekben leírtak csak részinformációk, nem helyettesítik a kezek részletes elemzését, nem lehet belőlük megalapozott következtetéseket levonni. Ugyanis az ujjaknál sok más fontos tényezőt is figyelembe kell venni.  Értékelni kell például a hosszúságukat, azt, hogy milyen arányban állnak a kézzel, milyen a formájúk, hogy viszonyulnak az ujjpercek egymáshoz, az ujjak mennyire merevek, hajlékonyak, görbültek vagy egyenesek, esetleg bütykösek, összezárt kéz esetében mennyire simulnak össze, vagy mekkora rések láthatók közöttük stb.

Üdvözlöm: Rosta Erzsébet