Rosta Erzsébet weboldala

 


Mivel sokan keresnek fel privát levélben hasonló kérdéssel, érdeklődnek afelől, hogy mit lehet mondani a gyermek kezek elemzése alapján, úgy gondoltam, tanulságos lehet, ha egyik olvasóm évekkel ezelőtt írt kérdését, és az arra írt válaszomat - a kézfotók kivételével, melyek időközben elvesztek - látogatóm anonimitását megőrizve, mindenki számára közzéteszem.


„Kedves Rosta Erzsébet!
A nevem XY, egy lassan 9 hónapos kisfiú mamája vagyok. Kisfiam bal tenyerén az életvonalában egy elég nagy törés látható. Ezzel kapcsolatban több kérdésem is lenne, egyrészt, hogy ilyen kis korban lehet-e már következtetni valamire a vonalakból, és amennyiben lehet, akkor ez mit jelenthet?
Várom válaszát,
Üdvözlettel, XY


Kedves XY!
Ilyen pici babánál még nem lehet messzemenő következtetést levonni egy rendellenesnek látott vonalalakzatról. Ráadásul ilyen fiatal korban még azt sem lehet tudni, hogy kicsi fiának melyik lesz az aktív keze, melyiket fogja írásra, munkára használni. A későbbiekben is kizárólag csak az egész keze alapján lehet véleményt mondani, egyetlen jelből soha, semmi nem határozható meg. Egyébként a kéznek valóban vannak negatív jelei, de ezek megjavíthatók, azaz pozitív módon megváltoztathatók. Ehhez azonban, hogy megtudjuk melyek azok, idő kell. Most az a lényeges, hogy a pici legyen egészséges, egyen jókat, aludjon és mosolyogjon gyakran. Kezének analízise még várhat. Ettől függetlenül, ha küld a gyermeke kezeiről - a honlapomon leírtaknak megfelelően elkészített - fotókat, alaposabban szemügyre veszem azokat, és - hogy eloszlassam aggodalmukat - szívesen megosztom önökkel az észrevételeimet.
Üdvözlöm: Rosta Erzsébet


Kedves Rosta Erzsébet!
Nagyon köszönöm a válaszát! Sejtettem, hogy még túl pici, csak hát, én olyan nagyon aggódó anyuka vagyok, mindentől féltem, és annyira nem megnyugtató ez a jel a tenyerén. Ezért élek a felajánlott lehetőséggel. A leírtaknak megfelelően mellékelten küldjük a fotókat. Négy darabot küldünk, mindkét kezéről kettőt, különböző megvilágításban, reméljük, valamelyik használható.
Előre is köszönjük segítségét.
Üdvözlettel, XY


Kedves XY!
Megnéztem kisfia tenyereit, és mondhatom, nagyon jó a keze. Erős, erőt sugárzó a tenyere. A hüvelykujja nagy, vaskos, ami energiáját, akaraterejét jelképezi, s nagyon jó kezének a színe, valamint jól kirajzolt fővonalainak íve is. Attól függetlenül, hogy a bal tenyerén valóban az életvonala a közepétől elvékonyodik, ez nem jelent semmit, mert még nem tudjuk, melyik keze lesz az aktív! Ha történetesen balkezes lesz a kicsi fia, az sem gond, mert az életvonal mellett például kirajzolódhat egy ’ kis életvonal’, amely parallel futva, szinte kijavítja, megerősíti a fővonalat, de a fővonal is idővel jobb rajzolatúvá válhat. Sokan hiszik azt, hogy az életvonal hosszából a várható időtartamra lehet következtetni, ez tévedés, mert a hosszú életvonal nem jelent egyben hosszú életet is. Az életvonal hossza inkább a kéz tulajdonosának szívósságára, egészségi állapotára utal. Az életvonal minőségéből pedig a vitalitás mértékére, a fizikai erőnlétre lehet következtetni. Ne izguljon kisfia miatt! Várjuk meg, míg kiderül, melyik kezét használja szívesebben. Időnként írjon a kisfiáról, aki a kezei alapján nagyon stabil, aranyos baba lehet. Várom sorait.
Szeretettel üdvözlöm, Erzsébet”