Rosta Erzsébet weboldala


Tomi - bal kézfejA tenyér- és a kézfejfotók különböző méretarányai miatt, sajnos a kezeket nem tudtam egyik típusba se besorolni, ezért a morfológiai értékelést kizárólag az egyes ujjak jellemzői alapján kellett elvégeznem.

Az összes ujjra jellemző, hogy ujjpercek nagyjából azonos hosszúságúak. Mivel a körömpercek az absztrakt, elméleti gondolkodást, a spiritualitást, a középsők a praktikum, a materiális dolgok iránti érdeklődést, s a tőpercek pedig a fizikai létet, az ösztönvilágot jellemzik, az ujj ízek közötti harmónia kiegyensúlyozott személyiséget jelez.

A mutatóujj mellett a hüvelykujjak látszólag rövidek, azonban jobban szemügyre véve a képeket, kiderül, hogy valójában átlagos hosszúságúak, a megtévesztést az okozza, hogy mélyről erednek. Az ilyen hüvelykujjak általában a mindennapi kihívásokat kedvelő személyekre jellemzőek, akik inkább a „győztesek” közé sorolhatók. Magabiztosak és optimistán néznek a jövőbe.

Ugyanakkor azt is észre kell venni, hogy a hüvelykujjak eléggé mereveknek tűnnek. Ez némileg mérsékli az előbbi megállapítást, ugyanis a nehezen hajló hüvelykujjak az óvatos, a régihez ragaszkodó kimért személyek sajátosságai.

A mutatóujj körömperce mindkét kézen enyhén a középső ujj felé hajlik, ami azt jelzi, hogy önmagát a munkájához, a családjához vagy a környezetében található szaktekintélyekhez viszonyítja, ezért könnyen beilleszkedik bármely nagyobb szervezetbe, ahol gyakran jelentős sikereket ér el. Ez a formáció nem a „szólistákra”, hanem a szorgalmas „másodhegedűsökre” jellemző, akiknek a legfőbb céljuk, hogy bekerüljenek a „csapatba”, részei legyenek egy jól működő szervezetnek.

Tomi - jobb kézfejA gyűrűsujj kissé hosszabb a mutatóujjnál, ez azonban a férfiak kezén természetes, ugyanis a statisztikák szerint a férfiak esetében a mutató- és a gyűrűsujj hosszának a hányadosa, az ún. 2D:4D arány valamivel kisebb 1-nél. Ez normális szexuális beállítottságról, megfelelő tesztoszteron-szintről árulkodik.

A kézfejről készített felvételeken nem feltűnő, azonban az összezárt ujjú tenyérképeken a kisujj és a gyűrűsujj között jól látható rés figyelhető meg. Mivel ez - a felvételeket nézve - eléggé természetesnek tűnik, a kisujj „önállósága” excentricitást, szellemi és szexuális kalandvágyat jelez. Ha viszont csak a passzív kézen látható ez, akkor az elálló kisujj izoláltság érzésére utalhat.

Kinagyítva a képeket, feltűnő, hogy elég sok vertikális vonalka található az ujjperceken. Az apró, függőleges futású vonalak jelenléte rendkívül elfoglalt, aktív személyt sejtet. A középső perceken a vertikális mellett rács-mintázatok is megfigyelhetők, ami viszont azt jelzi, hogy gyakran - valamilyen kívülről jövő akadályoztatás miatt - nem tudja kifejezni magát.

A felvételek alapján a körmök fényesek, simáknak és épeknek látszanak. Bár holdak - feltehetően a fényképek nem megfelelő élessége miatt - csak a hüvelykujj körmein láthatók, a többi jellemző alapján nem valószínű, hogy birtokosuk keringési problémákra lenne hajlamos.

Tomi - bal tenyérA szívvonal viszonylag hosszúnak tekinthető, szépen ívelt és mindkét tenyéren a mutató- és a középső ujjak között végződik. Az ideális szívvonal - bár kissé markánsabban, tisztábban rajzolt - az alakját és a futását tekintve a képeken láthatóakhoz hasonló. A jó szívvonal azonban önmagában ugyan még nem garancia a tökéletes szerelmi életre, azonban gazdáinak minden esélyük megvan rá, mert természetes szépérzékkel rendelkeznek, tisztában vannak szexualitásukkal, elfogadják nemi szerepüket, optimisták, de nem kergetnek délibábokat, romantikusak, sőt némelyikük olykor költői módon fejezik ki az érzelmeit.

A fej- és az életvonalakat vizsgálva, a legelső, ami feltűnik az, hogy a fővonal kezdetben elég hosszan - a középső ujj radiális éléig - együtt futnak. Ez a formáció - ellentmondva a mélyről induló hüvelykujj kalandvágyának - óvatosságra, körültekintésre utal, olyan személyt reprezentál, aki odafigyel a környezetére, igyekszik megfelelni a társadalmi elvárásoknak.

Maga a fejvonal átlagos hosszúságú, enyhén lejt a Hold-domb felé. Az aktív kézen jobban rajzolt, és hosszabb is valamivel; a passzív kézen villában végződik. Az a tény, hogy a jobb kéz fejvonala a jobb minőségű, annak a jele, hogy gyermekkorában, tanulmányai során élt a lehetőségeivel. A bal kéz elágazó fejvonal-végződése viszont a karakter „színességét” jelzi. Egyes kézelemzők ezt a formációt „írói villának” nevezik. Valóban gyakori ez a jel az írók kezein, azonban elsősorban a szellemi élénkséget, és az inspiráció gyakorlati kifejezésének a képességét jelzi.

Tomi - jobb tenyérA fejvonalak íveltsége alapján a kezek gazdája némi szubjektivitással szemléli a környezetét, internalizálja az érzékeléseit, érzéseit, és személyesebben viszonyul a dolgokhoz. Hangulatától függően más és más színben látja a világot és a tapasztalatai tükörképét. Érdeklik a művészetek, gyakran hallgat az intuícióira, és fontosabbnak tekinti az odavezető utat, mint a célt magát.

A passzív kézen dupla fejvonal látható (a fejvonal fölött, vele párhuzamosan egy másik vonal fut a középső ujj tengelyétől a kisujj tengelyéig). Ez elég ritkán megfigyelhető formáció, azt mondják róla, hogy pszichológiai dualitást, kettős személyiséget jelezhet. Például teljesen másképp viselkedik, gondolkodik a munkahelyén, mint a családja, szerettei körében. Amikor a két vonal - mint jelen esetben is - határozottan elkülönül egymástól, ez a fajta kettőség tartósan megmaradhat.

Az életvonal a passzív kézen hosszabb és jobban rajzolt, a jobb kéz életvonala a csuklóvonal fölött mintegy 1,5 – 2 cm-rel egy szakaszon elhalványodik (esetleg meg is szakad*), majd a vége ismét jól látható, és hasonlóan a bal kézéhez, körbeöleli a Vénusz-dombot.

Az aktív kéz viszonylag rövid életvonalától azonban nem kell megijedni, mert a vonal hossza nincs összefüggésben a várható élettartammal. Elsősorban arra utal, hogy a vonal birtokosa az átlagosnál gyengébben hasznosíthatja a táplálékot, érzékenyebb másoknál, hajlamosabb bizonyos betegségekre, vagyis jobban oda kell figyelnie magára, lehetőleg kerülnie szükséges az egészségre veszélyes szenvedélyeket. Ugyanakkor azt is érdemes megjegyezni, hogy a Vénusz-domb jól fejlett, ami önmagában vitalitásra utal, illetőleg azt jelezheti, hogy valójában nem is szakadt az aktív kéz életvonala.

*Hogy valóban megszakad-e az életvonala, arról úgy győződhet meg, hogy nyújtott ujjakkal enyhén a tenyere felé hajlítja a hüvelykujját. Ha ekkor sem látszik redő az említett szakaszon, akkor tényleg szakadásról beszélhetünk.