Sajnálatos módon, az egyes felvételeken különböző távolságban lehetett a kéztől és a merőlegestől eltérő szöget zárhatott a fényképezőgép objektívje, ezért a fotók torzítják a valóságos méretarányokat. Emiatt csak azt tudtam biztosan megállapítani, hogy a tenyerek szögletesek. Az ujjaknak a tenyérhez viszonyított hossza - ami a kéztípus beazonosításához lényeges lett volna - az egymást követő képeken más arányt mutatott. Az első ránézésre látottak - vagyis az elasztikusnak látszó, párnás tenyér, a fejlett dombok és a mélyen árkolt, jól rajzolt fővonalak - alapján a kezek gazdája valószínűleg nem riad vissza a fizikai munkától, a felsorolt jellemzők alapján hagyománytisztelő, megbízható személy.
A kéz ujjai - sem pozitív, sem negatív értelemben - nem mutatnak jelentős eltérést az átlagostól, sem simának sem bütykösnek nem tekinthetők, nagyjából egyenesek, az ujjpercek egymáshoz viszonyítva arányos méretűek. Egyedül az érdemel némi figyelmet, hogy az aktív (a jobb) kézen a mutatóujj körömperce enyhén a középső ujj, a kisujjé pedig a gyűrűs ujj felé hajlik.
Az index ujjon megfigyelhető apró deformáció azt jelzi, hogy valami gyengítheti az egóját, olykor némi önbizalomhiányban szenvedhet. Másrészről arra is utalhat, hogy több - a középső ujj által képviselt - óvatosságra, körültekintésre lenne szüksége.
Egyes kézelemzők szerint az ilyen mutatóujj a csapatmunkát szerető emberek sajátja, akik szorgalmasan dolgoznak, de a fontos döntéseket inkább másokra bízzák. Ez utóbbi megállapításnak azonban ellentmond az tény, hogy a széttárt ujjú képeken a mutató és a középső ujjak között figyelhető meg a legnagyobb szögű, vagyis a legszélesebb nyílás, ami a cselekvési függetlenség egyik megkülönböztető jele. Azt mondják, hogy az ilyen személyek nem követik a tömeget, legtöbbször inkább a saját útjukat járják.
A kisujj felső ízének görbülete ravaszságot, némi hamisságot jelez, ami némileg kétségbe vonja a kézformája által jelzett megbízhatóságát. Szerencsére ez az abnormalitás viszonylag jelentéktelen, így a kapcsolatait nem veszélyezteti. A viszonylag erős, merev hüvelykujjnak az alsó íze tűnik kissé hosszabbnak és erősebbnek, ami nem a vezetők, hanem inkább a beosztottak jellemzője.
Ez lehet, hogy felvétel hibája, de egyik körmön sem látok holdat. Ha a valóságban is ez a helyzet, ennek valamilyen kromoszóma rendellenesség lehet az oka. Ha viszont csak néhány - vagyis nem az összes - hold hiányzik, az esetben alultápláltság (fehérje- vagy vitaminhiány), vérszegénység, vagy keringési probléma állhat a jelenség hátterében. Az utóbbit viszont a körmök fényessége, és az ujjakéhoz hasonló színe nem támasztja alá. Ugyanakkor figyelmet érdemel, hogy a körmök óraüvegszerű domborulatot mutatnak, ami hajlamot jelezhet a légzőszervi betegségekre. Akiknek ilyenek a körmei, különösen ajánlott kerülniük a dohányzást.
A nagyított képeken az ujjak tenyéroldali részén - főleg a tő- és középső perceken - számos apró vertikális vonal volt felfedezhető. Ezek - ha nem valamilyen fizikai, vagy kémiai hatás váltotta ki őket – erős stresszre, vagy hormonális eredetű problémára, a belső elválasztású rendszer zavarára figyelmeztethetnek.Bár az ujjak alatti dombok eltolódottak és nem mindegyikük azonosítható egyértelműen, a Vénusz- (thenar), a Hold- (hypothenar) és a hüvelykujjpárna fölött található kis Mars-domb fejlettek, ami vitalitásról, jó fantáziáról és kellő ellenálló képességről árulkodik.
Bár az eddig említettek között is akadt egy-két egyedi vonás, a legfontosabb jellemzője a kezeknek, hogy mindkét tenyéren - egyetlen horizontális hajlító redőt alkotva - teljesen egybeolvadt a fej- és a szívvonal, vagyis tökéletes Simian-vonal figyelhető meg. Mivel a Simian-vonalról korábban már részletesen írtam, itt csak néhány dolgot emelek ki. Egészségi szempontból (amire egyébként a vége felé elhalványodó életvonal is figyelmeztet) - a potenciális keringési- vagy szívproblémák miatt - a helyes életmód (dohányzás mellőzése, legfeljebb mérsékelt alkoholfogyasztás, a testsúly kontrollálása, stressz esetén relaxáció stb.) - fontosságát kell külön is megemlíteni.
Egyébként a Simian-vonalak jelenléte miatt nem kell különösebben aggódni, ugyanis ezek a harántredők csak más egyéb jegyekkel - melyek itt egyik kézen sem lelhetők fel - együtt megjelenve jeleznek genetikai rendellenességeket.
Mivel jelen esetben a kezek semmilyen szélsőséget nem mutatnak, a gazdájuk számára problémát legfeljebb az okozhat, hogy élete eseményeit a szükségesnél nagyobb intenzitással éli meg, és összpontosító-képességét, energiáját inkább az előtte álló feladatokra, problémákra, semmint kapcsolatai építésére fordítja. Ez olykor konfliktusokat okozhat a mindennapi életében.
