A széles, tömör, spatulás illetve lapka formájú tenyere szerint magabiztos, energikus, tevékeny ember, aki igényli a függetlenséget, nem érzi jól magát a szoba négy fala között, inkább a szabad levegőn tartózkodást kedveli.
A képeken látható, hogy a négyszögletes, spatulás tenyérhez kétféle végződésű - lekerekített és spatulás - ujjak társulnak, valamint az is szembetűnő, hogy a tenyere az ujjak tövében szélesebb, mint a csuklónál. Ezek összességükben arra utalnak, hogy birtokosuk hasznos dolgok megalkotására használja a kezét, melyet egyébként a spatulás tenyér ellenére sem lehet a spatulás, vagyis a praktikus kéztípusba sorolni, mert a különböző formájú ujjvégek gyengítik a spatulásra jellemző személyiségjegyeket.
Vagyis inkább vegyes kéztípusról lehet szó, ami megváltoztatja a személyiségről jelzett véleményt, ugyanis a „kevert kéz” a különböző típusok némelyik ismertetőjeleit tartalmazza. Jelen esetben ezek alkalmazkodási képességet, az új gondolatok befogadásának készségét, a dolgokhoz, feladatokhoz való praktikus hozzáállást és - bizonyos mértékben - az anyagias szemléletet egyaránt jelezhetik.
Az ujjvégek felé elvékonyodó ujjak, valamint az, hogy az aktív kezén a mutatóujjnál hosszabb a gyűrűsujj, viszont az előző mondat végén leírtaknak pont az ellenkezőjét jelentik, vagyis azt, hogy nem túl sok érzéke van az anyagi és a praktikus élet iránt. Ugyanakkor a tenyér felőli részen az ujjak beágyazottságát figyelve, csak enyhe ívet képeznek az ujjai, ami viszont éppen a gyakorlatiatlanság ellen szól, hiszen minél egyenesebb ez az ív, annál praktikusabb embert reprezentál. Ez az ellentmondásosság nagyon jellemző a vegyes kéztípusra, az ilyen kezeken ugyanis mindenből van valamiféle jelzés, amitől szinte végtelen sok kombináció és variáció lehetséges. Ezért az értékelésnél meglehetősen körültekintően kell eljárni, az összes apró jelre oda kell figyelni. (Persze ennél a kéztípusnál még így sem zárható ki a tévedések lehetősége.)
A vegyes kéz a legjobban elterjedt típus a világon. Az ilyen kezű emberek gondolatai sokszínűek, tudásuk sokrétű, de nem igazán képesek egy-egy témában elmélyedni, viszont bármihez hozzá tudnak szólni, és szinte minden szituációban feltalálják magukat.
A kéz ujjai szorosan egymáshoz simulnak, ugyanakkor az ujjközökön át lehet látni, ez ugyancsak ellentmondásos, mert diszkrécióról és kíváncsi természetről is tudósít.
A tőpercek a többi íztől eltérően - kivéve az a kisujjat - hosszúak és teltek, ami azt jelezheti, hogy nagyra tartja az asztal örömeit, de jelentheti az anyagiakra való koncentrálást, a mindenből való hasznot húzást is.
Bár a hüvelykujját nem húzta megfelelően el, a valóságban feltehetően nagyobb, kb. 90 fokos szöget zárhat be tenyerével, ami - ha tényleg így van - a szellem abszolút függetlenségét jelzi, ennek következtében természete néha szélsőségeket mutathat.
A hüvelykujja hosszú, szilárdan merev, eszerint nagy igazságérzettel megáldott. A középső, vagyis a második íznél rövidebb körömperc szellemi befogadóképesség, az új iránti fogékonyság és a logikai készség jele.
Az ujjak közül a mutatóujj a középső ujj felé hajlik, a középső ujj pedig a gyűrűsujjra simul, ez ugyancsak természete ellentétjeire utal, mert eszerint az anyagi érdekek nem dominánsak, nem meghatározók az életében. Összességében jótékony, kötetlen, de változékony természetű, egyszerre csupán egyetlen dologra koncentrál, ugyanakkor néha csapongó és felszínes, de az is megesik, hogy olykor megbízhatatlan.
Körmei, hosszúra növesztve hosszúnak tűnnek, de normálisan se nem hosszúak, se nem rövidek, teljesen szabályosak, a felületük sima, a színűk rózsaszín, állaguk megfelelő, tehát egészséges emberről tájékoztatnak. Viszont a körmök holdjai alig látszódnak, feltehetően azért, mert ránőtt a bőr a körmökre, de ha mégsem így lenne, akkor alacsony vérnyomást, gyenge vérkeringést jelezhetnek.
A tenyér valamennyi domborulata telt, szinte egymásba folynak, emiatt az erőseket - legalábbis a felvételek alapján - nem lehet kiemelni, és külön értékelni. A kifejlett húsos dombok erős egyéniséget, energikus vitalitást szimbolizálnak. Életereje kielégítő, ha jelentkeznek is egészségében zavarok, szervezete betegség esetén képes küzdeni jó közérzete helyreállításáért.
Megfigyelhető, hogy sok csonka vonal hálózza be a tenyerét, melyeket külön-külön felelőtlenség lenne elemezni, mert félrevezető lehet. Noha ránézésre zavart keltenek az emberben, mert az eltört vonalak jelenthetik az erő koncentrációs képesség szétmállását, de mégsem nevezhetők negatívnak, mert szimbolizálhatják az élet új szakaszának kezdetét is.
A fővonalak közül az életvonal és a fejvonal meglehetősen furcsák, valószínűleg mindketten a tenyér széléről indulnak, de a felvételek alapján ezt nem tudom eldönteni, a képre vetülő fény miatt. Az életvonal sokféle formációval szabdalt, egy darabig - kb. a vonal feléig - zavartalanul fut, aztán villásan elágazik. Az életvonal villás végződéséről megoszlanak a vélemények, sokan az utazni vágyó emberek jelvényének tekintik, mások szerint viszont egy „új élet” (életmód-váltás) kezdetét jelezheti.
A hosszú, egyenes fejvonal indulási pontja ugyancsak kivehetetlen, a Hold-domb felé tart, ami bizonyos képzelőerőt feltételez. A fejvonal közepén lévő hullám nem túl jó jel, mert a hullámos vonal gyengíti a vonal erejét, korlátozza annak jó tulajdonságait.
Ugyanakkor a szívvonal jól kirajzolt, hosszú, a mutatóujj és a középső ujj között végződik, pontosan egyenlő távolságra a Jupiter- és a Szaturnusz-ujjtól. Ez meglehetően jó jelentésű, mert ez ész és az érzelem harmóniájának a szimbolikája. A vonal birtokosa melegszívű, önfeláldozó. Ez a formáció az érzelmi élet legkedvezőbb jele, mert kiegyensúlyozott szerelmet reprezentál. Olyan szerelmet, amely állhatatosan stabil, mert kiválasztottjának hibáival kapcsolatban elnéző, megbocsájtó.