A kézfejeiről készült képekre ránézve, azt hittem, hogy egy gyerek kezeit látom. Az ezekből készült fotók elég kis felbontásúak, nehéz belőlük megállapítani, hogy például milyen színű a kézfeje, vagy a körmei. Szerencsére a tenyerekről jobb minőségű felvételek készültek, ezért valamivel már könnyebb az eligazodás. A vöröses színű tenyér arról árulkodik, hogy tele van vitalitással, szenvedélyes, sőt olykor lobbanékony, de érzelmeiben kitartó.
A görbült ujjak az egyenes, középső ujjhoz simulnak, mintegy hangsúlyozva hogy ez a kéz domináns ujja. Alaposabban megnézve a képeket, a középső ujja nemcsak egyenes, hanem erősebbnek is tűnik, mint a többi. Azok, akiknek a Szaturnusz-ujjuk a legmarkánsabb nem szívesen rögtönöznek, inkább az előre eltervezett, megszervezett eseményekben és tevékenységekben lelik az örömüket. A felelősség terhet jelent a számukra, a szabályokat, előírásukat viszont - óvatosságukból adódóan - mindig betartják. Ha valamit nem sikerül elérniük, a kudarc miatt magukat okolják.
Az ujj ízek közül a legfelső, vagyis a körömperc az érzelmi-lelki beállítottságot, a megérzés, az intuitív meglátás képességét szimbolizálja, a középső perc a logikai készségről, a szellemi kvalitásról árulkodik, az ujjgyökér pedig a testi erőt, az ösztönvilágot jellemzi.
A húsos, duzzadt ujjvégek szélsőségesen érzékeny, kifinomult szerelmi erotikával rendelkező ember sajátjai. A szorosan összesimuló ujjak viszont bizonyos zárkózottságra engednek következtetni. A szétterpesztett ujjközök közül a mutatóujj és hüvelykujj közötti a legszélesebb, ami a függetlenség szabadság utáni vágyára utal. Feltűnő még, hogy a tőpercek - bár a fölötte lévőknél rövidebbek - meglehetősen tömzsiek, azt jelezve, hogy a kényelmet is sokra tartja.
A hüvelykujj nagysága, szenvedélyes, szerelemet kezdeményező embert szimbolizál. Ezen az ujján az akaratot és a logikát szimbolizáló két perc nagyjából azonos hosszúságú, ami bizonyos kiegyensúlyozottságról tanúskodik. A hüvelykujj merevsége szilárdságot, elszántságot, ugyanakkor óvatosságot, makacsságot, szívósságot jelez.
A mutatóujj - különösen az aktív kezén - hosszabb a gyűrűsujjnál, ami arra utal, hogy a szerelemben célratörő. A mutatóujj a középső ujj felé görbül jelezve, hogy tulajdonosa olykor bizalmatlansága miatt elszakad a valóságtól, ugyanakkor, ha a mutatóujj a gyűrűsujjal együtt hajlik a középső ujj irányába (mint jelenesetben), bizonyos beletörődést sejtet, mintha nem ismerne se csalódottságot, se megbántottságot. A befelé hajló, görbült kisujj - női kézen - arról tudósít, hogy tulajdonosa méhproblémákra hajlamos.
A körmökről sajnos semmit sem tudok megállapítani, mert a kisméretű, alacsony felbontású képek kinagyítva erőteljesen torzulnak.
Az ujjvégződések többfélék, az ujjalakzatok között szögletes, kissé kónikus és lekerekített egyaránt előfordul. Bár a tenyér spatulás formájú, ennek ellenére a kéz inkább a vegyes típusba sorolható, elsősorban az ujjak, a domborulatok és a vonalak jellemzői alapján.
Az ujjak alatti dombok összecsúsztak, nem lehet megállapítani, melyik van a helyén, ugyanis a dombok csúcsa ott van, ahol trirádiusz található, vagyis a három irányból futó bőrlécek találkoznak. (Ezek helyét sok esetben csak nagyítóval lehet pontosan megállapítani.) Ugyanakkor a tenyér alsó részén lévő dombok - a hüvelykujj Vénusz-dombja és valamint a vele szemközt, a kézélen látható Hold-domb - meglehetősen teltek, erősen fejlettek. Ez a kombináció arra utalhat, hogy a kéz gazdájának érzékiségét a képzelete motiválja, olyan vágyakat ébresztve fel benne, ami felkelti szexualitását.
Ha a tenyeret horizontálisan három egyenlő szélességű sávra osztjuk, a felső részben, az ujjak töve alatt található domborulatok az emocionális, vagyis az érzelmekre ható tudatot, vagyis a külvilággal kapcsolatos aktivitást reprezentálják, mert ez a tenyér legfinomabb tapintással bíró része, amivel az ember kapcsolatot teremt. A középső zóna az egyensúly jelképezi, például az érzékek és gondolatok józanságát. Az alsó szegmensben lévő dombok az ösztönös, tudatalatti jellemzőket, vagyis az intuíciót, a libidót, a titkolt vágyakat ábrázolják.
A jobb, vagyis a passzív kezén sokkal jobb minőségűek fővonalai, mint az aktív, bal tenyerén. melyen különösen az élet- és fejvonalai alkotnak furcsa formációt. Persze kérdés, hogy az életben is ilyen-e a futásuk, mint a képeken. A hosszú életvonal túlságosan vékony és finom, alig látható, inkább csak sejthető. A kézkönyvek a vékony fővonalaknak bizonyos erőcsökkenést, bizonytalanságérzetet, aggodalmaskodást tulajdonítanak.
Az élet- és a fejvonal az elején, rögtön az indulásnál mintha egy hosszú szigetet alkotna, ez fiatalkori gyengélkedést szimbolizálhat. Később a fejvonal felível a szívvonal felé, ami értelmi, érzelmi meggondolatlanságról árulkodhat. A fejvonal ezután úgy tűnik, mintha megszakadna, majd egy éket formázva, elhalványulva folytatódik, ereszkedik efelé a Hold-domb irányába. Ez a formáció szokatlan fantáziálásról árulkodhat. Mivel ez az alakzat a Szaturnusz-domb alá esik, valamilyen idegi labilitásra is utalhat. Érdekes, hogy a passzív kezén is hasonló helyen látható ez az forma, de ez esetben az életvonalon jelenik meg.
A fővonalak közül a szívvonal mondható a legjobb minőségűnek, jól rajzolt, töretlen, a tenyér legmarkánsabb vonala. Az ilyen szívvonal az erős érzelmekkel bíró emberek sajátja, akiknek sokat jelent a szerelem, de önfeláldozó szerelmük fájdalomba csaphat át, ha a szeretett lényt nélkülözniük kell.
A sorsvonal indulása a képről nem derül ki, de feltehetően a csuklótól eredhet, ha így van, akkor ez szerencsés jel, mert következetes kitartást, például szerencsés előmenetelt jelenthet, ám rossz passzban az állhatatosság csorbulhat. A jól rajzolt sorvonal nyílegyenesen iparkodik a középső ujj felé, nagyjából a szívvonal alatt ér véget, arról tudósítva, hogy érzelmeitől és hangulatától függ boldogulása.
A markán csuklóvonalak jó fizikumot és munkabírást jelképeznek. A felső karperec felível a tenyér irányába, erről azt írják a szakkönyvek, hogy a nehéz terhességet, vagy szülést jelezhet.