A tenyérnél valamivel rövidebb ujjak szerint barátságos, kedves ember lehet, aki viszont nem vesz túlságosan semmit sem a szívére. A részletekkel nem sokat problémázik. Gyorsan megragadja a lényeget. A tömör, elasztikus tenyér, viszonylag arányos ujjakkal élénk észjárást jelez. Az elég széles tenyér tevékeny emberre jellemző, aki nehezen viseli el a levegőtlenséget, a bezártságot.
Az ujjvégződései többfélék, amiből arra következtetek, hogy keze a vegyes, illetve a kevert típushoz tartozik. Erről a kéztípusról azt mondják, hogy ha a kéz szabályos, arányos, akkor a benne keveredő jó tulajdonságok alakítják ki a jellemet. Ha viszont szabálytalan, aránytalan, akkor ennek az állításnak az ellenkezője igaz. A vegyes kéztípusra jellemző, hogy tulajdonosa sok mindenhez ért, de nagy hibája, hogy tudását, ismereteit hajlamos szétforgácsolni, pedig azokat kitűnően tudná hasznosítani munkája során. A vegyes kéztípusú ember másik meghatározó sajátja az alkalmazkodóképessége, minden feladatot képes ellátni, leleményessége révén.
A nagyjából azonos hosszúságú ujjpercek közül kivétel a középső ujj hosszú alsó íze, ami koncentráló képességet jelképez. Ugyanez igaz a hüvelykujjra is, melynek a második ízperce hosszabb, mint a körömperc. Ez bizonyos függőséget, de logikus gondolkodást hangsúlyoz, az akaraterővel szemben, amit a hüvelykujj rövid körömperce szimbolizál.
A szétterpesztett ujjak közül a mutatóujj és a hüvelykujj, valamint a kisujj és a gyűrűs ujj közötti rés nyílik tágra, ami önálló cselekvésre való hajlamra utal. A sima ujjak impulzivitást jelölnek.
A hüvelykujja jól harmonizál a többi ujjával, miközben meglehetősen merev és nagy szöget zár be a tenyerével, jelezvén, hogy igazságérzete kifinomult, a szerelemben nem demonstratív, de nagyon megbízható és hűséges társ. A hüvelykujj körömperce telt, húsos, bizonyos erőt jelképez valamilyen cél végrehajtásához. A körülbelül 60 fokos szöget bezáró hüvelykujj a nyitottság, a tolerancia jele. A második perce kissé elvékonyodik, ez szellemi tapintatot jelez, egyben bizonyos befolyásoltságot is.
A minkét tenyérképen jól látható egy kiszögellés a hüvelykujjon, azon ponton, ahol az elválik a tenyértől. Ezt Beryl B. Hutchinson az idő szögének nevezi, mely utalhat a ritmus szeretetére, például lehet, hogy zenekedvelő, vagy szerethet táncolni.
A mutatóujjnál kicsivel hosszabb gyűrűsujj idealista beütésről árulkodik. A többi ujjtól különálló kisujj érzékenységre, olykor sértődékenységre utal, de alapjában véve tulajdonosa optimista ember.
A körmök normális méretűek, alakjuk követik az ujjformákat, azonban a hüvelykujján a köröm holdja túl nagy, a többi ujján pedig kicsik, alig láthatók. A nagy félhold azt jelzi, hogy a szív erőteljes munkát végez, a kis félholdak viszont alacsony vérnyomást, gyenge vérkeringést jeleznek. (Ha viszont csak amiatt nem látszanak, mert a bőr nőtt rá a körmeire, akkor az utóbbi megállapítás nem igaz!)
A kéz éle kidomborodik, ezért az ott található dombok teltek.
A kisujj tövében lévő Merkúr-domb szerint bizonyos kettősség jellemzi, ami nemcsak a személyiségére igaz, hanem kihat szinte valamennyi tulajdonságára is. (Ezt a megállapítást erősítik meg a vegyes kéztípusnál leírtak is.) Bár felfogóképessége jó, hajlamos elaprózni magát, terveiben, elképzeléseiben lehetne kitartóbb. Énje, például egyszerre haladó és maradi, olyan mintha egyik oldala huzakodna a másik oldalával, ettől környezete nehezen kiismerhetőnek tarthatja.
Jobb tenyerén, vagyis az aktív kezén a kézél elég szépen ívelt, s mivel az ív görbülete középen a legnagyobb, kezében feltehetően a Mars energiái dominálnak, ami - a kézél fejlett domborulata alapján - arra utal, hogy képes megbirkózni a nehézségekkel, kemény munkával elérheti a céljait.
A jól fejlett Merkúr-domb, a markáns nagy Mars-dombbal őszinteséget, határozottságot reprezentál; a határozott Hold-dombbal okkult érdeklődést, misztikus beállítottságot jelöl. A hüvelykujj párnája, a Vénusz-domb is telt, ezért fejlett esztétikai érzékű ember.
Az életvonal szélesen ívelt, de nem a kézélről indul, vagy olyan halovány, hogy a fényképen nem vehető jól ki. Ha a valóságban is ilyen, akkor az indulásnál gyenge a vonal, ebben az esetben az ilyen életvonal gyermekkori gyengeségre, betegségre vagy valamilyen családi problémára utalhat. A kezdeti gyenge vonal aztán erősen kirajzolódik, nem látszik rajta semmiféle szimbolika, a háromnegyedénél egy mellékvonal vagy befolyásvonal ível felfelé belőle, erősödő energiát jelképezve. Ez utóbbi vonal azonban felfogható sorsvonalként is. Ha ezt a megállapítást fogadjuk el, akkor az életvonalból induló sorsvonal a különböző könyvek szerint megpróbáltatásokat jelez, olyan embert, aki hiába törekszik a legnagyobb függetlenségre, életét mégis erősen befolyásolja a családja, környezete. A tenyér közepe táján jól látszik, hogy a sorsvonalból egy markáns befolyásvonal érkezik a Hold-dombról, ez utazás során bekövetkező sorsfordulat lehet.
Egyébként - bár alig láthatóan - az életvonal belső oldalán egy belső ún. kis életvonal is felfedezhető, ami a nagy életvonal hibáit hívatott kijavítani. Az életvonal az utolsó szakaszban elhalványul, ami teljesen természetes, hisz az élet végén csökken az ember ereje, vitalitása, vagyis mindaz, amit ez a fővonal szimbolizál.
A fejvonal markánsan indul, egy darabig jó ívben halad, aztán a közepe után, hullámossá válik. Ez utóbbi bizonyosan a kiegyensúlyozatlanság jele. Egyébként a fejvonallal kapcsolatban minden eltérés a megszokottól való különbözőségre figyelmeztet. A fejvonal a végén lekonyul a Hold-domb felé, jelezve, hogy néha túlzásba viszi a képzelődést és fantáziája olykor meglódul, elszalad.
A szívvonalon is látható hullámos rész, ez érzelmi labilitást jelezhet. A vonal végződése a mutató- és a középső ujj között látható, a Jupiter- és a Szaturnusz-dombtól egyenlő távolságra. Ez a formáció viszont arról júdáskodik, hogy egyidejűleg lehet érzéki és idealista, nagylelkű és önző, zárkózott és nyílt, minden a pillanatnyi hangulatától függ.