Bár a kézelemzés több ezer évre tekint vissza, a kézvonalak tekintetében a mai napig sem alakult ki egységes álláspont. Az európai palmisztria jóval több vonalat ismer, mint a kínai. Ez megosztottság a vonalak jelentésének értelmezésében, jelentőségük megítélésében is megmutatkozik. Olykor még az egyes iskolák képviselői között sincs egyetértés.
Ez a fajta nézetkülönbség már a fővonalak számában is fennáll: a nyugati kézolvasók közül egyesek a kínai felfogással megegyezően csak három vonalat (élet-, fej- és a szívvonal), míg mások legalább hatot (élet-, fej-, szív-, sors-, Nap-, egészségvonal) tekintenek fővonalnak.
De eltérően ítélik meg a mellékvonalak számát is, amíg a nyugati palmisztria képviselői szerint a mellékvonalak száma huszonegy és huszonnégy között változik, a kínai csak tizenegyet ismer. Ám nemcsak ebben van a különbség. A kínaiak nem említik a Jupiter- és a Salamon-gyűrűt, az Ízisz-, a szamaritánus-, az intuíció-, az Uránusz-, a Neptunusz-, a Plútó-, a kis élet-, a tejút-, az utazási- és a baleseti vonalakat; az európaiak számára viszont teljesen ismeretlen a kínaiak által használt iszákosság-vonal, vagy egészen másként értelmezik a tenyeret átszelő fejvonalat, de jelentésbeli eltérés mutatkozik köztük a majom-redő megítélésében is.
A kínai palmisztriában tizennégy vonal fontos, amelyből hármat fővonalként, tizenegyet pedig mellékvonalként tárgyalnak.
Náluk a három fővonal: a szívvonal, a fejvonal és az életvonal.
A tizenegy mellékvonal: az egészségvonal, a sorsvonal, a befolyásvonal, a Nap-vonal, a szex-vonal, a Vénusz-öv, a Szaturnusz-gyűrű, a kapcsolat-vonal, az iszákosság-vonal, a tenyeret átszelő fejvonal és a majom-redő.
Európában a jelenlegi metódus két nagy osztályba - (i) elsődleges és másodlagos fővonalak; (ii) mellékvonalak - sorolja a tenyér vonalait.
Elsődleges fővonalak: az élet-, a fej-, a szívvonal
Másodlagos fővonalak: a sors-, a Nap- és az egészségvonal
Mellékvonalak: az Uránusz-, a Neptunusz-, a Plútó-, a kis élet-, a Mars-, a félelem-, az együttérzés-, az Ízisz-, a szamaritánus-, az intuíció-, a Tejút-, a kapcsolat-, a gyerekvonal, a Vénusz- és a Jupiter-gyűrű, a Szaturnusz- és a Salamon-gyűrű, az utazási-, a baleseti vonalak, a szex- és a csuklóvonalak, valamint a háromszög és a négyszög.
A három elsődleges fővonal - az élet-, a fej- és a szívvonal - lefutása és íve az ember élete során nem változik, a rajzolatuk azonban idővel markánsabbá, szemléletesebbé válik. Ez a három fővonal a legmélyebben kirajzolt a tenyérben. Normál esetben az élet- és a szívvonal mélyebb és erősebb rajzolatú, mint a fejvonal, valamint mindhárom kiindulási része mélyebb, mint a végződése. Az ettől való eltérés prognosztikai jelentőséggel bír. Például az életvonal végződésének a mélyülése az életerő, vitalitás növekedését, erősödését szimbolizálja, ám ha nagyon méllyé válik, és közben ágak vagy szigetek is megjelennek, akkor az életerő és a megbetegítő tényezők közötti küszöbön álló harcát jelzi előre, vagy a már meglévő betegség rosszabbodására utalhat. Azok, akik nagyon mély fejvonalat hordanak a kezükön, elsősorban fejfájásoktól szenvednek, de ugyanez igaz azokra is, akiknek a fejvonaluk rendkívül sekély. A vonalak mélysége és vastagsága tekintetében mindkét szélsőség valamilyen hiányosságot jelez, és a változások kifejezője.
A három másodlagos fővonal, a sors-, a Nap- és az egészségvonal (a sors, a siker és az egészség függvényében) gyakorta módosulhat. A mellékvonalak folyamatosan változnak, átalakulnak. Mindig az aktív kéz (ez lehet a jobb és a bal kéz is) vonalai alakulnak jobban.
A vonalak vizsgálatának megkezdése előtt alapvető feladat annak eldöntése, hogy a vizsgált kéz jónak vagy rossznak tekinthető-e, ugyanis a jó kéz a tenyér dombjainak és a kéz vonalainak a pozitív tulajdonságait erősíti, a rossz kéz viszont a negatívokat.
Ugyanakkor, ha egy vonal negatív jelentésű, még nem szükségszerűen rossz. Például annak számára, akit kéztípusa szerint a geológia érdekel, a matematikusi fejvonal negatív, azonban maga a vonal nem egy rossz vonal. Hasonló esetek számtalanszor előfordulnak, a rossz kéz elnevezés elsősorban azokból a negatív hatásokból származik, melyeket az ilyen kezű emberek másoknak okoznak.
A tenyér három fővonalának (az élet-, a fej-, és a szívvonal) egymáshoz való viszonyából is következtethetünk az ember személyiségére. Az életvonal a vitalitást, a fizikai létet, a fejvonal a szellemi kapacitást, a szívvonal az érzelmi töltést szimbolizálja. Ez a három vonal kevés ember tenyerében van egyensúlyban.
A fővonalak kézen befutott útvonalukkal leírják a személy karakterét. Kezdetükkel és végükkel magyarázatot adnak az eseményvonalakra. A tenyér két fővonalának, az élet- és a fejvonal három különféle alakzata az illető személy kockázatvállalási készségéről tájékoztat. A fejvonallal a hüvelykujj feletti részen összekapcsolódó életvonal nagy elővigyázatosságot jelöl, a tenyér szélén együtt eredő élet- és fejfonalak megfontoltságról, az egymástól távol induló fővonalak viszont kockáztató természetről tájékoztatnak.
A három fővonal valamelyikének hiánya vagy hiányossága minden esetben valamilyen testi, szellemi, vagy lelki zavart jelez. Ezért szerencsétlen alakzat a lezárt kéz, vagyis az, amikor a három (élet-, fej- és szívvonal) fővonal a tenyér hüvelykujj felöli oldalán egybeolvad. Rendkívül rossz jel, szerencsére csak ritkán fordul elo. A lezárt kézen azért kedvezőtlen, mert benne nem tudnak boldogulni a Jupiter-erők, de a Merkúr, a Nap és a Szaturnusz kedvező hatása sem tud érvényesülni a Hold, a Vénusz és a Mars kedvezőtlen erőivel szemben. A lezárt kéz olyan embereket szimbolizál, akikkel nehéz az együttélés, nem könnyű egyetértésre jutni velük, ezek az úgynevezett nehéz emberek. Mindezeken túl a lezárt kéz jelezhet gyenge ítélőképességet, rossz emberismeretet, neuraszténiát, esetleg bénulást, beszédzavart, nőknél pedig vetélést, koraszülést.
Régebben a lezárt tenyérből erőszakos halálra következtettek, ez az állítás azonban nem állja meg a helyét, sokkal inkább utalhat tulajdonosának összeférhetetlenségére, kibírhatatlanságára, inkompatibilis, rossz természetére. A lezárt kéz különösen akkor jelenthet rosszat, ha ez a fővonal-formáció mindkét tenyérben megtalálható. Ha csak az egyik kézben lelhető fel, akkor a kedvezőtlen jelentés csupán valamelyik felmenő ősre vonatkozik.
Olvasóimtól gyakran kapok a rövid vagy szakadt életvonal miatt aggódó privát leveleket. Bár az ezzel kapcsolatos kérdéseket általában „postafordultával” megválaszolom, a probléma általános érdeklődésre tarthat számot, ezért úgy döntöttem, kissé részletesebben is írok a témakörről.
Bár tagadhatatlan, hogy az egészség szempontjából a kéz vonalai közül - a legélettelibb ujj -
A Suwon-redő története még meglehetősen rövid, hiszen csak 2010 nyarán számoltak be felfedezéséről koreai kutatók, miután egy elég nagy - 3532 férfi és 1664 nő kezét tartalmazó - tenyérmintát értékeltek. Kutatási eredményük lényege, hogy a Simian-vonal (majomredő) és a Sydney-vonal mellett egy harmadik szokatlan kézvonal-formáció is létezik, mely nevét onnan
Beryl B. Hutchinson (1891-1981), a 20. század legkiválóbb kirológusait (kézelemzőit) tömörítő SSPP (Society for the Study of Physiological Patterns) egyik neves képviselőjének a kézelemzők által ma már klasszikusnak tekintett, Your Life In Your Hands(1967.) című művében olvastam először a méregvonalról. Ez egy markáns, horizontálisan futó vonal, mely a kézél alsó részén
A kézelemzők többsége egyetért abban, hogy a finom vonalakkal teleszőtt tenyerű emberek rendszerint nagyon érzékenyek, ideges alkatúak, komplikált lelkületűek. Szenzitív természetükből fakadóan gyakran kínlódnak lelki zavarokkal.
Ha a kézen abnormális vonalhalmaz látható, melynek jellemzője, hogy a vonalak teljesen másképpen csoportosulnak, mint ahogy az normálisan megszokott, valamilyen rendellenességet jelez. Egyaránt utalhat
Az olyan kezet, amelyen a szív- és a fejvonalak egyetlen - a tenyér szélétől a kéz éléig futó - vonalban egyesülnek, vagyis a három hajlítóredő helyett csak kettő fedezhető fel, a kézelemzők lezárt kéznek nevezik. (Megjegyezzük, hogy a Simian-vonalnak számos különböző megjelenése lehet, nagyon gyakran a szív- és a fejvonal
A tenyér legkomolyabb vonala a fejvonal, a mentális képességet, az intellektuális beállítottságot, a koncentráló készséget, a testrészek közül a pedig az agyat és az idegrendszert jelképezi. A fejvonal, mint az értelem vonala, hűen tükrözi az ember személyiségét.
A fejvonal eredete
A fejvonal kézen befutott útja
A fejvonal végződése
Fejvonalból kiinduló
A tenyérjósok a vonalak közül legszívesebben a szívvonalat tanulmányozzák, még az életvonalnál is nagyobb fontosságot tulajdonítanak ennek a vonalnak, ugyanis az érzelmi, szerelmi intimitások többet elárulnak viselőjükről, mint a vitalitást jelző életvonalon kiszámítható várható élettartam. A szívvonalat nem véletlenül nevezik még szerelemvonalnak is, hisz tükrözi az illető érzelemvilágát, idealizmusát, szívből
Ez a Mű a Creative Commons Nevezd meg! - Így add tovább! 3.0 Unported Licenc feltételeinek megfelelően szabadon felhasználható.