A palmisztria nemcsak a karakterelemzésről vagy a szerencsejövendölésről szól. Hatékony eszköz lehet a betegségek megelőzéséhez is. A tenyéren számos az egészségi állapotról árulkodó jel figyelhető meg, gyakran hónapokkal a betegségek bekövetkezése előtt. Ezért, ha értő szemmel vizsgáljuk a kezeinket, gyanú esetében idejében konzultálhatunk az orvosunkkal.
A tudományos vizsgálat szempontjából a tenyér a kéz legfontosabb területe, az elmúlt 50 évben több ezer tudományos publikáció jelent meg a tenyér és az egészség kapcsolatáról. Mielőtt még bárki is megijedne, megjegyezzük, hogy nincs összefüggés az életvonal hossza és a várható élettartam között. A tenyér vonalai nem állandóak, ugyanúgy változnak, mint ahogyan az ember egészsége vagy a karaktere.
A hagyományos kínai gyógyászat egyes szakértői a betegségek pontosabb diagnózisa érdekében a tenyeret is megvizsgálják. A kezeken számos akupunktúra pont található, ugyanis a test több energia-meridiánja halad rajtuk keresztül. Sok reflexológus a tenyerek és a lábak reflex-pontjait használja gyógyításra.
Kutatóorvosok felfedezték, hogy a kéz - olykor már azok kialakulása előtt is - számos egészségi probléma indikátoraként használható. A dermatológusok rájöttek arra, hogy egyes köröm-rendellenességek megbízható jelei bizonyos betegségeknek. A genetikusok pedig az abnormális bőrrajzolatokat hozták kapcsolatba egyes örökletes betegségekkel. Ez utóbbira a Down-szindróma a legismertebb példa. És - mint azt a későbbiekben láthatjuk - a kezeken sok egyéb egészségi probléma jele is megjelenhet.
Azonban fontos megjegyezni, hogy a tenyér, a körmök, a bőrrajzolatok megfigyelése - még ha tudományos igényű is - elsősorban a potenciális veszélyre hívja fel a figyelmet, és csak kisegítő eszköz lehet a diagnosztikában, a betegség megállapítását, a döntést mindig az orvosra kell bíznunk.
A kezek és az egészség kapcsolatával összefüggésben végzett munkássága miatt, a XX. század nyugati kézelemzői (kézolvasói) közül elsősorban két személy: Noel Jaquin és Dr. Charlotte Wolff érdemel említést. Bár Dr. Jan Evangelista Purkinje - megalapozva a dermatoglífia tudományát - már 1823-ban kidolgozta a bőrrajzolat-mintázatok tudományos megközelítését, őt követően pedig Sir
Vessen egy pillantást a jobb kezére. Melyik ujja a hosszabb, a gyűrűs- vagy a mutató ujja? Talán meglepő, de egy idegen is - aki olvasta John Manning Digit Ratio: A Pointer to Fertility, Behavior and Healthcímű könyvét - számos személyes jellemzőt tudhat meg Önről. Elég egy futó pillantást vetnie a
Egyes tradicionális kézelemzők azt állítják, hogy a tenyér három fővonalán megjelenő apró rendellenességek (pl. törések, szakadások vagy szigetek) az egészségi problémák jelei. Azonban - figyelemmel a kézjellemzések elnagyoltságára, valamint a betegségek ugyancsak pontatlan leírására - igen valószínű, hogy a kézelemzők többsége hajlamos a megfigyeléseinek túlértékelésére.
Tudományos igénnyel általánosságban csupán annyi
Az elmúlt években - pontosabban az ezredforduló tájékán - John T. Manning felfedezte, hogy a mutató- és a gyűrűsujj hosszának hányadosa, az ún. 2D : 4D arány (angolul digit ratio) hasznos lehet különféle egészségi és pszichikai problémák diagnózisában.
Kutatóorvosok megállapították, hogy a genetikai rendellenességek gyakran járnak együtt hüvelykujj-abnormalitásokkal (rövid, vagy
Számos betegség alapvető okait a stresszes körülményekben kell keresnünk. A stresszes állapot könnyen felismerhető a palmisztriában, ugyanis ilyenkor a tenyér tele van apró finom, pókháló-vékonyságú vonalkákkal. Ha csak a stressz jelek figyelhetők meg (nincs egyéb problémára utaló jelzés), a relaxációs gyakorlatok (pl. a jóga vagy a tai chi) és
A körmök kiváló indikátorai az általános fizikai állapotnak, ezért velük kezdjük a sort. Ha csak egy ujjunkon találunk valamilyen köröm-rendellenességet, nem kell törődnünk vele, valószínűleg a körömágy sérülhetett meg. Csak akkor kell foglalkoznunk vele, ha ez az elváltozás legalább két körmünkön megfigyelhető.
Makulátlan egészségi állapotban az ember körmei rózsaszínűek, nem láthatók
Ez a Mű a Creative Commons Nevezd meg! - Így add tovább! 3.0 Unported Licenc feltételeinek megfelelően szabadon felhasználható.