A hagyományos kínai orvoslás a tenyéren és az ujjakon fellelhető visszereknek is fontos szerepet tulajdonít. Ugyanis a vénák a tenyérben olykor sokkal többet jelentenek, mint gondolnánk.
Ha például az ujjízületek között tűnnek elő, az a vastagbélben megrekedt széklet (faeces) jelenlétére utalhat. Ezt rendszerint a folyadékhiány miatti kiszáradás, vagy a magas testhőmérséklet okozza. Azok a személyek, akiken ez a jegy megtalálható, többnyire krónikus székrekedéstől vagy aranyértől szenvednek. Ha a székrekedésből kigyógyultak, és a béltraktusuk ismét normálisan funkcionál, ezek a vénák elvékonyodnak és fokozatosan eltűnnek. Egyúttal az aranyérhez kapcsolódó vérzés is megszűnik.
A vénák gyakran a belső energiát szimbolizálják. Általában minél kevesebb látható belőlük a tenyereken és az ujjakon, annál jobb egészségnek örvend a páciens. Azok viszont, akiknek számos szembetűnő kék visszér figyelhető meg a tenyereiken, gyakorta szenvednek székrekedéstől.
A hüvelykujjon vagy a középső ujjon megjelenő kék vénák a fej, az agy elégtelen vérellátásáról árulkodnak, ami fejfájást, szédülést okozhat. A hüvelykujj tövénél felbukkanó visszerek pedig az agyi artériák megkeményedésére figyelmeztethetnek. Minél vastagabb a véna, általában annál súlyosabb a probléma.
A mutatóujj hüvelykujj felöli oldalán látható kékes színű vénák az emésztőrendszer működésének zavarát jelzik, ami általános testi gyengeséghez vagy elégtelen immunitás csökkenéséhez vezethet.
A kisujj külső felén feltűnő kék vénák elégtelen vesefunkcióra utalnak. Emellett a szaporító szervvel és a húgyúti rendszerrel is gond lehet.
A tenár kiemelkedésen (Vénusz-dombon) található visszerek érzékeny szervezetről árulkodnak. Azoknak, akikre ez a jellemző, allergiás hajlamuk lehet bizonyos gyógyszerekre vagy ételekre, és olyan bőrbetegségekre, mint az ekcéma vagy a pikkelysömör.
A tenár alsó részén előbukkanó vénák a szív állapotát jelezhetik; a nagyító használata nélkül is szembetűnő visszerek különféle körülményeket, szabálytalan vagy gyenge szívverést jelezhetnek.
A tenyér vénái alapján olykor a méh hátradőlése is megállapítható. Ezt a hüvelykujj tövének belső - mutatóujj felőli - részén található apró visszerek jelzik. A menstruációs időszakban hátfájásra, kimerültségre, hasüregi puffadásra és fájdalomra panaszkodó hölgyek esetében gyakori, hogy halványzöld színű sávban egy zöld véna látható a tenyéren. Ez a véredény a jobb kéz tenár kiemelkedésén, az életvonal belső oldalán található.