A gyümölcs a világ minden táján a nőiesség, a termékenység jelképe, ezért gyakorta hasonlítják például a piros ajkat az eperhez, a gömbölyű mellet az almához. De nemcsak egy-egy gyümölcs-alakú női testrész mozgatja meg a férfiak fantáziáját, a cseresznyét vagy meggyet szedő, esetleg szőlőt kapáló nők látványa annyira megbizsergeti vérüket, hogy egyenesen ágyba vágynak, hiszen ezek a munkálatok számukra "felhívás keringőre" nemi aktusra való invitálás. A diónak és a mogyorónak ugyancsak van szexualitásra ingerlő jelentése. A női és férfi egyesülést formázó fügefát amelyet gyakran ábrázolnak sokmellű fának a házasság, a szerelmi gerjedelem megtestesítője s a bibliai bűnbeesés gyümölcseként ismert alma a tiltott szerelem megismerésének szimbolikája. A kozmikus vaginát ábrázoló lótusz magjai az isteni teremtést jelképezik.
A gyümölcsök között talán legelőkelőbb helyet a Dionüszosz véréből kisarjadt sokmagvú gránátalma birtokolja amely nemcsak a termékenység, hanem a születés megtestesítője is lett. A gránátalmáról a keresztények úgy tartják, hogy Jézus Krisztus hozta le az égből, a hinduk, hogy az isteni áldás jele, Koreában pedig azt, hogy az istenek eledele. A mai Tunézia területén élt Nefzawi sejk 1500 körül lejegyzett szerelemtana is említi a gránátalmabor jótékony hatását. A tibetiek a nemi izgalom előidézésére 11 komponensből álló gyógyírt használtak a keverék gránátalmából, papsajtból, fahéjból, spárgából anglikából, hosszú borsból, kardamomból, Polygonatum cirrhifoliumból, Tribulus terrestrisbol és mirabilis himalaicából tevődik össze. A pirulákat naponta 2-3 alkalommal forró vízben kellett feloldani. A gránátalmából préselt aromás bor mértékkel fogyasztva kellemes izgalmakat okoz. A vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag szőlőből mazsolát aszalnak vagy bort préselnek. A bort ősidők óta mint isten ajándékát dicsőítették vagy méregnek bélyegeztek. A borból készült borpárlat ugyancsak a nemi élet izgató szere. A datolyapálma mint a fák királynője a termékenység fája. A mámorító datolyaborból valamikor réges-régen Mezopotámiában erotikus rítusok során bőségesen fogyasztottak.
Az öntermékenyülő banánfa szárát Kelet-Indiában a házassági ceremóniáknál használják. A mangó a hindu mitológiában a szerelem és az odaadás szimbóluma. Siva isten és Párváti istennő kézfogójukat egy mangófa alatt tartották. Az indiaiak szerint minden születéskor a mangófa új levelet hajt.
A kókusz húsa, a kopra nemcsak tápláló, hanem pozitív hatással van a nemiségre. A kávé önmagában serkentő hatású de ha kardamommal és mézzel isszák már szerelmi vágyat gerjeszt. A központi idegrendszert izgató tea a taoisták kedvelt élénkítőszere volt, amelyet szemlélődéskor és meditáció idején használtak.
Az aztékok az "istenek eledelének" tartott kakaóbabbal fizettek a prostituáltak által nyújtott testi örömökért. A kóladió melyből élénkítő üdítőitalt készítenek bőségesen tartalmaz koffeint, Afrikában erős szerelmi varázsszernek tartják. ezért gyakran rágnak friss kóladiókat. A rendkívül kicsapongó és szabados nemi életet élő mochica indiánok a teljesítménynövelő kokaint tartalmazó kokacserje mellett szívesen fogyasztották a San Pedro kaktusz főzetét. A valamikor a maják termesztette ízletes avokádó húsáról azt tartották, hogy felkelti a nemi érdeklődést és erőt ad a testi vágyhoz.