Rosta Erzsébet weboldala


A születéskor kapott, vagyis az anyakönyvi kivontban olvasható névből - pontosabban a betűi numerikus megfelelői közül - hiányzó számokat karmikus tartozásnak vagy hiánynak nevezik. E számok távolléte a lélekvándorlásban hívők számára arról árulkodik, hogy mi az, amit tudatosan elkerültek, vagy rosszul cselekedtek korábbi életeik során. A modern numerológia ezeket a karakter gyengeségeként értékeli, melyek - ha nem erősítik meg őket - számos problémát okozhatnak a későbbiekben. És ehhez nem kell hinnünk a reinkarnációban.

Mivel a születéskor kapott nevünk azonosít bennünket, a betűinek megfelelő számok épp úgy részeink, hozzánk tartoznak, mint csontjaink és a bőrünk. A nevünkből hiányzó számok idegennek látszanak számunkra, ezért - tudatosan vagy tudattalanul -általában nem nagyon kedveljük azokat a személyeket, akiknek e hiányzó számok valamelyikének megfelelő betűvel kezdődik a nevük, vagy ez a szám dominál (belőle van a legtöbb) a nevükben, ugyanis azokat a tulajdonságokat, képességeket jelenítik meg, melyekkel nem rendelkezünk.

Például, ha a 2-es szám hiányzik a nevünkből, valószínűleg nem kedveljük a Balázs, Barbara, Béla, Boglárka, Borbála, Botond nevű ismerősünket. Különösen azok neve hangozhat idegennek (esetleg kellemetlennek) a fülünknek, akiknek a nevében többször is szerepel a mienkéből hiányzó betű. Persze előfordulhat, hogy életünk során olyan személlyel kell együttműködnünk, aki a neve miatt nem túl szimpatikus számunkra. Erre a reinkarnáció azt mondják, hogy a karmánk miatt van ez így. Persze az sem kizárt - mondják a numerológusok -, hogy azért keresünk ilyen társat, mert felismertük, mi az, ami hiányzik belőlünk, mire van szükségünk.

Az egyes számok hiányának jelentése röviden az alábbiakban foglalható össze:

1-es: önbizalom-hiány; erős befolyásolhatóság; döntésképtelenség; pesszimizmus, borús életszemlélet.

2-es: türelmetlenség önmagunkkal és másokkal; szeszélyesség, érzékenység és szégyenlősség; együttműködési képtelenség; a megfontoltság és az együttérzés hiánya.

3-as: kisebbrendűségi érzés; mesterkéltség, dicsekvés, bizalmatlanság; ambíció hiánya; hajlam a mértéktelenségre.

4-es: a változások elutasítása, lassítása; merevség, szűklátókörűség; önkritika; koncentráció-hiány, gyenge szervezőképesség.

5-ös: gyenge alkalmazkodóképesség; hiányos szocializáció; tanulásképtelenség mások kárából; a szabadság helytelen használata.

6-os: hiányzó vagy gyenge kötelességtudat; lassú döntéshozatal; rossz ember- és helyzetmegítélés; nehézségek a szerelemben vagy a családi életben.

7-es: felszínesség, felületesség; gyenge elemző- értékelő képesség; érdeklődés hiánya a vallások iránt; babonás, pesszimista természet.

8-as: gyenge ítélőképesség, különösen az anyagi és gazdasági kérdésekben; függőség; hosszú távú célok hiánya.

9-es: részvétlenség; motiválatlanság; ihletettség hiánya; impulzív, lobbanékony természet; csőlátás; érdektelenség mások iránt.