Pár éve, a közelgő, október 4-i Állatok világnapja előtt, kimentünk a budapesti Állatkertbe, hogy fotókat készítsünk lakóiról, hogy a képekkel meglepjük olvasóinkat. Bevallom régebben szinte minden évben ellátogattam oda, a nálunk nyaraló rokongyerekekkel, mostanság azonban elmaradoztak látogatásaim. Noha szinte csak kellemes emlékeim fűződnek az állatkerti látogatásokhoz, de történt velem egy nagyon kellemetlen eset, erről a szituációról született cikkem, melynek címe, A mandrill bosszúja. Önkéntelenül, feltehetően csak emiatt, a mandrill miatt kerültem el nagy ívben a majmokat.
Az 1866-ban megnyílt, már öregnek számító budapesti Állatkert sok viszontagságon ment át, viszont örömmel nyugtáztam megfiatalodását, fedeztem fel, hogy a megnövelt terület sok újdonsággal szolgál. Nemcsak a gyerekekre gondoltak, játszóterek kialakításával, mint például a Holnemvolt parkban van póni lovaglás, dámszarvas simogató, papagájparádé, tengerimalac város, szörnyecskék háza, labirintus, láncos körhinta, kisvasút stb. de van Varázshegy, Kalandpálya sokáig lehetne sorolni, nem hagyom ki azokat a felnőtteket, akik kizárólag az állatokért jöttek látogatóba. Állatnézés közben, gyönyörködnek a jól ápolt virágokkal, ritkaságszámba menő bokrokkal tarkított területben, észrevétlen felüdülést hozva, remek kikapcsolódásban részesülnek.
A Fővárosi Állat- és Növénykert kitűnő tájékoztató, útmutatást adó, áttekintést segítő honlapjáról sajnos csak a látogatás után tudtam meg, hogy a sokféle állatfaj közül például a madarak 155, a hüllők 119 és az emlősök 118 fajjal képviseltetik magukat. Fotóinkkal szeretnénk Önöknek kedvet csinálni egy állatkerti sétához, mindenekelőtt ajánlva honlapjukat, ahol jó ideig tallózva, biztos kedvet kapnak elmenni oda. Egész évben nyitva.