Vénusz-dombnak, illetve ténárnak a hüvelykujj alatti párnát nevezik. Mivel a Vénusz a nőiességet, a testi szépséget, a szerelmet, a vonzalmat, az egyensúlyt, a harmóniát, a jó ízlést reprezentálja, a nevével jelzett domb a palmisztria művelői számára a szenvedély és az érzékiség fokmérője.
A Vénuszt a nőies vonzalommal, a szexualitással jellemezve, mindazt jelképezi, ami ezzel összefüggésbe hozható, vagyis a fajfenntartást és a nemi vágyat, a termékenységet, a potenciát, a testi és a lelki energiát, valamint a családszeretetet és a társas kapcsolatok erősségét.
A jól fejlett Vénusz-domb szeretetreméltó segítőkész egyént jelöl. A túl erős viszont szertelenséget, gátlástalanságot jelez.
Ha a fejlett Vénusz-domb mellett a tenyérteknő, azaz a Mars-mező lapos, akkor az ösztönök, az érzéki élvezetek, a szexuális hajlamok dominánsak.
Broekman a Vénusz-típus fő ismertetőjelének azt tekinti, ha a tenyér belsejébe mélyen benyúló, ívelt életvonal által határolt kidudorodó terület (Vénusz-domb) azonosítható a kézen.
Ezt a helyet a szex és a szeretet területének írja le. A tipikus Vénusz gyengéd ember, a dolgokban és az emberekben egyaránt szereti a szépet, nagylelkű és élvezi az életet. Számára a Vénusz-típus alantas változata az olyan ember, aki primitív módon csak a szexben érdekelt, e célból árulja magát.
Szerinte a jól fejlett Vénusz-domb az egészséges kéz és a normális szexuális erő jele. A dombról induló vonalak a családhoz fűződő kapcsolatokat és érzelmeket jelzik. A túlságosan erős Vénusz-dombról igen nagy szexuális erőt felételez. Amennyiben a hüvelykujj egyidejűleg nagyon nagy akaraterőt, hajtóerőt mutat, az esetben az illetőt erőszakos szenvedélyekre hajlamosnak tartja. A fejletlen Vénusz-dombot viszont a szexuális erő hiányának véli, olyan ember jelének, akiből általában hiányoznak a Vénuszra jellemző tulajdonságok.
Rhoda Hamilton többek között megjegyzi, hogy a Vénusz-domb a fejvonalhoz közeli, felső része az ember spirituális oldaláról árulkodik, míg az alsó, csukló felőli területe - különösen, ha a domb jól fejlett - a művészi képességeket és a szenzualitást jelzi. Értelmezésében a húsos, élénk színű ténár a művészetet kedvelő, jó zenei érzékkel bíró, szenvedélyes embert jellemez.
Ugyanakkor számára a magas, puha Vénusz-domb könnyen tűzbe jövő, ingerlékeny személyt jelez. Az ilyen emberek könnyen belehabarodnak valakibe, ám amilyen hirtelen jöttek, oly gyorsan múlnak el az érzéseik. A magas, tömör ténár viszont azokra jellemző, akik számára a szerelem és a házasság fizikai oldala, a szex a legfontosabb. Ha a Vénusz-domb szokatlanul nagy, az illető tele van fizikai szenvedéllyel, és szinte kielégíthetetlen szexuális étvággyal bír. A lapos vagy gyenge Vénusz-domb szerinte is elsősorban az életerő és a libidó hiányáról árulkodik. A domb hiánya frigiditást és lanyhaságot jelez, a behorpadása ötven éves kor fölött az életerő elvesztését mutatja.
Hasonlóak K. C. Sen megállapításai is. A túlságosan fejlett Vénusz-domb esetén a fejvonal és a hüvelykujj gondos vizsgálatát javasolja, ugyanis ezek segítségével állapítható meg az önkontroll az akaraterő mértéke. Ha ezek hiányoznak, egy élvhajhász, önző, mások érzéseivel nem törődő emberrel állunk szemben. Megemlíti továbbá, hogy a kézél irányába eltolódott Vénusz-domb erkölcsösséget, tisztaságot jelez, míg a Hold-domb felőli oldalán kimagasodó a luxus, a pompa és az érzékiség szeretetét mutatja.
M. Katakkar szerint ez a domb az őszinte szeretetet, a művészi hajlamot, a szépség, a kellem, a jó ízlés, a jólét és a népszerűség iránti vonzalmat, az ékszerek, parfümök és a drága ruhák szeretetét jelzi.
Rodriguez értelmezésében viszont ez az a hely, ahol a szeretet, az együttérzés és a részvét energiái lakoznak, továbbá itt található a hüvelykujj tőperce is. Éppen ezért nagyon fontos számára, hogy mennyire vezérli az embert a szeretet és az együttérzés, amikor másokkal kapcsolatba lép. Egy olyan vezető, aki erejét együttérzés nélkül használja, a legtöbb esetben tirannus. Ezért tartja fontosnak a nagy és telt Vénusz-domb jelenlétét, amikor egyéb erős indikátorok láthatók a kézen. A Vénusz-domb színe pedig arról árulkodik szerinte, hogy az ember érzései mennyire mélyek. Például az olyan személy, akinek halovány színű a ténárja, érzelmileg üres, nem képes szeretetre, együttérzésre.
Hutchinson megjegyzi, hogy esetenként előfordulhat delta (trirádiusz) a hüvelykujj tövében, a Vénusz dombon is. Számos keleti ember kezén látott ilyen jól-definiálható centrális pontot a ténáron, melyet különösen a szemita népek körében talált igen markánsnak. Egyéb összefüggésre azonban nem sikerült fényt derítenie. Ugyanakkor Broekman viszont arról tájékoztat, hogy a Vénusz-dombhoz nem tartoznak bőrspirálok.
Dr. Gyenis ezzel szemben leszögezi, hogy a ténáron (Vénusz-dombon) ritkán hurok és örvény, olykor pedig kettős rajzolat, mint például két hurok is felfedezhető.