Campbell a hüvelykujj körömpercén egymásba fonódó, kettős hurokszerű vagy egyéb összetett mintázatokról úgy vélte, hogy olyan személyt jeleznek, aki számára nehézséget jelent különválasztani a fantáziája szüleményeit, vágyálmait, ábrándjait a valóságos, vagy lehetséges, de szilárd alapokkal alá nem támasztott ismeretektől, feltevésektől. Ezek az emberek hajlamosak a vacillálásra, ha sejtések, előérzetek alapján kell cselekedniük.
Hutchinson szerint, ha az összetett vagy vegyes mintázat a mutatóujj felső percén látható, annak elsősorban az ügyvédek vagy köztisztviselők vehetik hasznát, ugyanis számukra az adott kérdés, probléma mindkét oldalának ismerete, figyelembevétele szükséges. Fitzherbert az összetett rajzolattal kapcsolatban megjegyzi, hogy az a meggyőződések, a hitek és az attitűdök, szellemi beállítottság változékonyságát jelzi, ha a mutatóujj körömpercén jelenik meg.
A középső ujj körömpercén megjelenő kivételes, vagy összetett rajzolatot Hutchinson nem tekinti jó jelnek, szerinte ugyanis ez konfliktust jelez az anyagi és a spirituális értékek között.
Fitzherbert sem értékeli ezt a fajta alakzatot pozitívan, mivel számára a középső ujj ujjbegyén bizonytalanságot, határozatlanságot és változó álláspontot jelez a karrierrel, életpályával kapcsolatban.
A Hutchinson által kivételes rajzolatként definiált hurok-örvény kombináció kuriózumnak számít, különösen, ha a gyűrűsujj ujjbegyén található. Ez esetben az illető személy szerencsésen átvészeli a veszélyes szituációkat.
A kisujj körömpercén ritkán látható vegyes, vagy összetett ujjbegyrajzolat, ha mégis előfordul, az Fitzherbert szerint a művészi ízlésről árulkodik.
Olykor az is megesik, hogy az embernek több ujján - például a mutató-, középső- és gyűrűsujjak körömpercein - is összetett mintázat található. Campbell azt állítja, hogyha ezek olyan ikerhurkok, amelyek - hosszant egyenesen visszafelé és előre az ujj végének irányában futva - párhuzamost képeznek az ujj középvonalával, akkor alkura vadászó emberrel állunk szemben.